logo

27 Mart 2014

Mustafa Sarıgül adaylıktan çekildi

Yerel seçim yaklaşırken seçim hileleri artıyor. AKP’liler tarafından İstanbul’da binlerce kişiye CHP Genel Merkezi imzalı sahte smsler yollandı.

CHP Genel Merkezi’nin 0312 207 40 00 nolu telefonundan yollanıyormuş gibi hazırlanan smslerde “Sarıgül adaylıktan çekildi. Oylarınızı boş atın”yazıyor.

İşte telefonlara gönderilen o mesaj:

 

SARIGÜL’DEN AÇIKLAMA

Mustafa Sarıgül hakkında çıkan iddialara CNNturk’de Enver Aysever’in Aykırı Sorular programında yanıt verdi. Sarıgül, “CHP Genel Merkezi adıylaMustafa Sarıgül adaylıktan çekildi mesajları atmışlar. Bunun adı demokrasi mi bunun adı özgürlük mü? Bu delikanlılık mı? Bu tamamen sahte. Tamamen kaybetme endişesi. Numarayı ele geçirip sahte mesajlar atıyorlar. Binlerce insana telefon açıyorlar. Yakaladık. Şuan başa baş bir puan durumu söz konusu. Korkmaya başladılar. Kararsızların kafasını bulandırmak için yapıyorlar. Yurttaşlarımızın bunlara rağbet göstermemelerini umut ediyorum. Halka rağmen demokrasi olmaz. Ben daha önce çok seçim gördüm. Rakiplerimizden nezaket gördük. Ama karşılıklı olarak birbirimizi eleştirirdik. Ben böyle seçim yarışı görmedim. Bu kadar demokrasiden uzak, bu kadar rakiplerini yok sayan bir seçim göremedim. Bütün sokaklarda AK Parti’nin bayrakları var Başbakan’ın resimleri var. Korkuyorlar ve sahte yollarla iktdarlarını korumaya çalışıyorlar.” dedi.

“SÖZ KONUSU DEĞİL”

CHP’li Gürsel Tekin şunları konuyla ilgili söyledi: “Tam bir bilgi kirliliğidir böyle bir şey asla söz konusu değildir.”

Odatv.com

Etiketler:
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları