logo

01 Ekim 2018

POMEM 10 Bin Özel Harekat Alımı Başvuru Tarihi Belli Oldu! Bayanlar Başvuru Yapabilecek Mi?

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin PÖH alımı hakkında duyuru yayımladı. Peki kadınlar PÖH başvurusu yapabilecek mi?

Emniyet Genel Müdürlüğünün yakın zaman da Polis Özel Hareket Başvurusu hakkında detaylı bir duyuru yayımlaması beklenmekteydi. Söz konusu duyuru bugün itibari ile Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinden kamuoyuna duyuruldu. Pek çok detay hakkında bilgi verilirken alımların hangi cinsiyet için olacağı da duyuruldu.

10 Bin Erkek Özel Harekat Adayı

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama da 10 bin Polis Özel Hareket alımı yapılacağı duyurulurken adayların erkek öğrenci olacağı cümlesi dikkat çekti. Bundan önce ki duyuru da 9 bin erkek ve bin bayan alımının yapılması beklenmekteydi fakat yeni yapılan duyuru ile bayan alımının yapılmayacağı öğrenilmiş oldu.

Başvurular Ne Zaman Nasıl Olacak? Bayanlar Ne Yapacak?

Başvurular 10 Ekim 2016 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile başlayacak. Yine Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan duyuru ile 10 Ekim 2016 tarihinden önce yeni bir duyurunun daha yapılacağı ve bu duyuru da şartlar ile gerekli evraklar hakkında detaylı bilginin verileceği belirtildi. Söz konusu başvuru yapan adaylar fiziki yeterlilik sınavına tabii tutulacak olup mülakatlardan da başarılı olması gerekecek. İkisinden de başarı ile ayrılanlar Polis Meslek Eğitim Merkezinde eğitime alacak ve bu eğitimleri de sorunsuz yerine getiren adaylar Polis Özel Harekat olarak görev yapmaya başlayacak.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları