logo

29 Mayıs 2018

Protez saç ile ilgili neler biliyorsunuz?

Saçları dökülen kişilerin başvurduğu yöntemlerden biri de protez saç… Peki protez saç nedir? Protez saç bakımı nasıl yapılır? Protez saç nasıl uygulanır?

Kadınların kendilerini iyi hissetmeleri için birbirinden farklı estetik uygulamaları var. Erkeklerin dünyasında ise estetik kaygının en çok görüldüğü yer ise saçlar. Özellikle genç nesil dökülen saçlarından dolayı oldukça dertli. Farklı sebeplerden dolayı saçları dökülen erkekler, problemi çözmek için başlıca 4 yönteme umut bağlıyor. Saç ekimi, kozmetik ürün kullanımı, üç boyutlu saç simülasyonu ve protez saç kullanımı… İlk üç uygulamayı korkusuzca yaptıran ve bunu açıklamaktan çekinmeyen erkekler, sıra protez saç kullanımına geldiğinde büyük bir gizeme bürünüyor.

 

Hairlife Kurucusu Mustafa Kemal Çiçek, erkeğin kafasındaki büyük sır olan protez saç hakkında bilinmeyenleri açıkladı.

 

Protez saç nedir?
Her hangi bir nedenle saçlarını kaybeden insanların, teknolojik buluş olan, gözenekli su ve hava geçiren suni derinin istenilen saç sıklığına göre hazırlanmasına protez saç denir. Saçlarını herhangi bir nedenle kaybedenlere protez saç yapıldığını belirten Mustafa Kemal Çiçek“Gözenekli ve hava geçiren bu teknolojik buluş üzerine istenilen saç sıklığına göre saç yerleştiriyoruz” şeklinde konuştu. Protez saçın uzmanlar tarafından alınan ölçü sonrasında, tamamıyla kişiye özel ve insan saçından üretildiğini söyleyen Mustafa Kemal Çiçek “Protez saç yaklaşık olarak 2 ile 3 ay arasında hazırlanır. Hazırlanan protez, saçtan arındırılmış kafa derisine cerrahi operasyonlarda kullanılan yapıştırıcılarla tutturulur” dedi.

 

Gizli kalması isteniyor
Protez saç kullanmanın en önemli yönünün tıbbi bir operasyon olmadığı için vazgeçme hakkı olduğunu aktaran Mustafa Kemal Çiçek, “Hijyenik, sorunsuz kullanımı olan dayanıklı protez saçlar, teknolojinin gelişmesi ile artık gerçeklerinden ayrılmayacak kadar kusursuzlaştı. Bugün magazin ve sanat dünyasının içinde olan onlarca ünlü isim protez saç kullanıyor ve birçoğumuz bu isimleri bilmiyoruz bile” diye konuştu.

 

Protez saç nasıl uygulanır?
Protez saçın teknolojinin gelişimi ile banyoda, denizde ve havuzda rahatlıkla kullanıldığını ifade eden Kemal Çiçek, protez saç aşamaları şu şekilde özetledi:

 

Dökülen ve dökülmeye meyilli bölgeler işaretlenir.
Bu bölgelerin kalıbı çıkarılır.
Saç özellikleri tespit edilir ve saç örnekleri alınır.
Kişinin saç özellikleri dikkate alınarak aynı renk ve özellikte protez saç hazırlanır.
Daha sonra uygulama operasyonuna geçilir.
Kişinin yüz hatlarına göre kesim gerçekleştirilir.
Protez saç ameliyathanelerde kullanılan özel yapıştırıcılarla kafa derisine yerleştirilir.
Aylık bakımlarla protez saçın eksiklikleri giderilir.
Protez saç bakımı nasıl yapılır?
Protez saç kullanıcıları da tıpkı saçı her ay uzayan insanlar gibi kuaföre gider. Protez saçı kullanırken dış etkenlerin etkisi ile tozlanma, yağlanma ve kirlenme olabilir. Ayrıca form bozukluğu da olabilir. Aylık bakımlarda tasarlanan saçın düzeltilmesi, yeniden renk dizaynı, yumuşatma, kafa derisine yeni solüsyonlar yerine yerleştirilmesi sağlanıyor.

 

Protez saç kullanıcıları, spor yapabilir, at binebilir, yüzebilir, motosiklet kullanabilir. Yapmamaları gereken tek şey bakımlarına özen göstermemektir. Şampuan, saç kremi, nemlendiricileri kullanması, saçının daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

 

Kadınların da tercihi
Kadınların da bu yönteme başvurduğunu açıklayan Kemal Çiçek son olarak şunları söyledi: “Bilenen erkek tipi saç dökülmesini, kadınlar da yaşamaktadır. Protez saç yaptığımız 10 kişiden 4’ü kadındır. Kadınlar saç dökülmesine, erkeklerden daha az tahammül ediyor. Kadınların istediği saç yoğunluğunun tek çaresi protez saçtır. Kadın saçlarında 1 santimetrekarede 20-40 kök arası bulunması seyreklik anlamına gelir. Bu da kadını rahatsız eder. Protez saç ile 1 santimetrekaredeki saç yoğunluğunu yüzde 150’ye kadar artırabiliriz. Protez saçınız çok şiddetli darbelere maruz kalmadığı müddetçe kafanızdan düşmez. Her türlü spor faaliyetini yapabilirsiniz. Ancak kalitesiz veya merdiven altı yerlerde yapılan kaynağı belli olmayan solüsyonlara dikkat etmek gerekir.”

https://hthayat.haberturk.com

 

Etiketler: »
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları