logo

29 Eylül 2018

PTT 2 Bin 500 Memur Alımı Başvurular Başlıyor! Aranan Şartlar ve Başvurabilen Bölümler

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2 bin 500 memur alımı yapacak. Peki aranan şartlar nedir, hangi bölümler başvuru yapabilir?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Posta ve Telgraf Teşkilatı açık pozisyonları için yıl içerisinde memur ve personel alımları gerçekleştirmeye devam ediyor. PTT 2017 yılında şu ana kadar 2 bin 250 kişilik sözleşmeli personel alımı yaptı.

Yılın ikinci yarısınad 2 bin 500 sözleşmeli personel alımı daha yapması beklenirken PTT’den konu hakkında açıklama geldi ve 2 bin 500 memur alımının 15 Ağustos’ta başlatılacağı belirtildi. Şimdi adayların merak ettiği tek bir konu var. Hangi bölümler başvuru yapabilecek, aranacak şartlar nedir, mezun olunması gereken bölümler nedir.

ARANACAK ŞARTLAR – KİMLER BAŞVURABİLİR

BÜRO VE GİŞE GÖREVLİSİ ŞARTLARI

– Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak – 18 ile 35 yaş arasında olmak – Kamu haklarından yasaklı olmamak – ) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. 1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak. 2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. 3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

DAĞITICI POZİSYONU ŞARTLARI

– Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak – 18 ile 35 yaş arasındai olmak – Kamu haklarından yasaklı olmamak ​- ) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. 1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak. 2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.) 3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu

BAŞVURULAR

Yukarıda PTT’nin 2 bin 500 sözleşmeli personel, memur alımına ilişkin tüm detaylar belirtilmiştir. Yine tüm şartlar ve bölümler PTT’den yayımlanacak ilan sonrasında belirlenecektir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları