logo

27 Kasım 2015

Renklerin Dijital Baskıyla Dansı

buroteksArkadaşlar bugün sabah uyandığımda rengârenk bir dünya canlandı gözümde ama öyle bir dünya ki göz alıcı renkler olacaktı fosforlu, renkli, açık maviler turuncular çingene pembelerinin içinde olduğu bir dünyaydı bu.

Genelde renk olarak resimlerimde ten rengi koyu kırmızı koyu maviler kullanan ben  buradayım diyen renkler kullanmak istiyordum bugün. Caf caflı renklerin dans ettiği bir dünya. Resmimi bitirdikten sonra bu çizimlerimi dijital baskıya verdim. Renklerin canlanışına şayit oldum Hiçbir yeni başlangıç beni bu şekilde heyecanlandırmamıştı.

Yıllar önce çekmiş olduğum fotoğraflarımın hemen hemen hepsi siyah beyazdı. O dönemden beri hayallerim ve anılarımı renklendirmek için dijital baskı yaptırmak istiyordum.

Düştüm yollara fotoğraflarımı renklendirdim.

Renklerin güzelliği beni eski günlere geri götürmüş duygularıma dokunmuştu.

Kendimle gurur duydum o an iyi ki dijital baskıdan yararlanmıştım.

Peki ya dijital baskının olmadığı dönemde olsak hiç dijital baskıyı tanımasaydık neler olurdu. Dijital baskı günümüzde birçok yerde kullanılmaktadır. Denizli Dijital baskı tanıtım ve duyuru amaçlı kullanılan pano, billboard, cephe ve cam kaplamalarında, tabela, afiş, araç vb. dış veya iç mekan alanlarda kullanılmaktadır. Her firmanın yerini ve sektörünü belirtmesi için bunlara ihtiyacı vardır. İş yeri cephelerini kendi marka ve ürün resimleri ile kaplamada, araçlarının birer gezer reklam aracı olarak kullanılmasında, konumunun kolay bulunması amacıyla yapılan yönlendirme tabelalarında sıklıkla tercih edilmektedir.

En çok dijital baskının tercih edilme sebeplerinden en önemlisi nedir arkadaşlar biliyor musunuz? hava şartlarına dayanıklılığının uzun süreli olmasıdır. Soğuk ve sıcak havadan etkilenmeyen solvent bazlı boya kullanılması kalitesine göre kullanım süresini 15 yıla kadar uzatmaktadır.

Günümüz teknolojisinden her zaman yararlanmalı işlerimizi ve duygularımız geri plana atmamalı kendimize önem vermeli ve zamanı kaliteli kullanarak yaratıcılımızı teknoloji ile birleştirmeliyiz.

Dijital baskı Tasarımda kullanılacak resimlerin yüksek piksel ile çekilmesi veya profesyonel makineleri ile kaliteli fotoğraf terimini ifade eden yüksek çözünürlükte çekilmiş olması gerekmektedir

Tasarımlarınız renklerinizle daima canlansın.

Etiketler: »
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları