logo

26 Eylül 2018

Sağlık Bakanlığı 56 Bin Memur Alımı Yapacak! İlk Atama Tarihi Duyuruldu!

Sağlık Bakanlığı bilindiği üzere bu sene 56 bin memur alımı yapacak. 56 bin memur alımına ilişkin ilk atama tarihi duyuruldu, ilk alımlar ne zaman yapılacak?

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan ve her sene on binlerce kişilik ciddi atamalar düzenleyen Sağlık Bakanlığının bu sene de çok sayıda memur alımı yapması beklenirken yapılan duyuru ile 56 bin kişilik memur alımı yapılacağı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığının belirlenen pozisyonlar için 56 bin memur alımı yapılacağı biliniyordu ancak alımların ne zaman yapılacağına yönelik her hangi bir bilgi yokken geçtiğimiz günlerde konu hakkında MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul önemli bir açıklama yapıldı ve tarih öğrenildi.

İLK ATAMA TARİHİ NEDİR?

MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul tarafından Sağlık Bakanlığının 56 bin memur alımına ilişkin yapılan açıklama da Sağlık Bakanı ile görüşmelerin yapıldığı ve ilk atamanın Mart ayı içerisinde yapılmasının planlandığı kamuoyuna duyuruldu.

Buna göre Sağlık Bakanlığı 2018 yılının sonuna kadar toplam 56 bin memur alımı yapacak olup alımların kademe kademe yapılması beklenmektedir. İlk atamaların Mart 2018 itibari ile başlaması ve diğer atamaların ise birkaç aylık ara ile 2018 yılının sonuna kadar tamamlanacağı ön görülüyor. Sağlık Bakanlığı memur alımına ilişkin yeni bilgi elde edilirse sizlerle paylaşacağız.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları