logo

Semih Kaya için çok kritik açıklama!

A Milli Takım’ın Kuzey İrlanda ile oynadığı hazırlık maçında sakatlanan ve kadrodan çıkartılan Semih Kaya’nın durumu hakkında Galatasaray’dan açıklama geldi!

Galatasaray’dan Semih Kaya’nın sağlık durumu hakkında yapılan kısa açıklamada “Belinde Evre 1 spondilolistesis bulunan profesyonel oyuncumuz Semih Kaya’nın tedavisi devam etmektedir. Oyuncumuz bugün tedavisinin ardından düz koşulara başlamıştır. Şu an için bir cerrahi müdahale söz konusu değildir” denildi.

Daha önce de belinde kırık tespit edilen ve kendini zorlayarak forma giyen genç oyuncunun, “Fıtık başlangıcı” olarak aktarılan sakatlığı hakkında Galatasaray’dan “Evre 1 spondilolistesis” açıklaması yapıldı; yani bel kayması.

Milli futbolcunun bu sezon ameliyat olmayacağı ifade ediliyordu. Galatasaray Kulübü de operasyon geçirmesi halinde sezonu kapatacağı öne sürülen oyuncunun, alternatif tedavilerle iyileştirileceğini doğrulamış oldu. Bu alternatif tedavilerden ilki olan “iğne tedavisi”nin, hızlı bir düzelme sağladığı, ancak sürekli aktif bölgesel zorlanmalar yaşayan sporcularda uygulanmasının önemli hasarlara neden olabileceği, hatta spor hayatının bitme riski taşıdığı da iddia ediliyor.

 

http://www.kanaldhaberler.com/semih-kaya-icin-cok-kritik-aciklama/

Share
barbi oyunları