logo

01 Ekim 2018

Taşeron İşçilere Kadro Veriliyor – Taşeron ve Güvenlik Son Dakika Haberleri

Taşeron işçilerin kadroya alınması konusu sonunda netlik kazandı. 100 Bin Taşeron çalışan kadro alacak.

Taşeron işçilerinin kadroya alınmasına ilişkin çalışmaların yapılacağı belirtilirken, geçişlerin başlayacağı belirtildi. Ülke genelinde 2 milyona yakın taşeron işçinin bulunmasının yanında ilk etapta 100 bin taşeron işçisi kadroya alınıyor.

İlk etapta hangi kadroların alınacağı ise açıklandı. İşte alınacak taşeron işçilerinin çalıştığı yerler…

 

– HASTANELER,
– KARA YOLLARI,
– LABORATUVAR,

 

Buralarda asıl işi yapan işçilerin kadroya geçişleri başlıyor. Toplamda 100 bin işçinin geçişini yapacak olan devlet, bu kişilere devlette kadro verecek. Yukarıda verilmiş olan yerlerde çalışan kişilerin haricinde başka pozisyonlarda çalışan kişilerinde kadroya geçişi hızlandırılacak ve bu işlem artık kağıda dökülerek ciddi bir boyut kazandırılacak.
GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE DE KADRO VERİLECEK

 

Sadece işçilerin değil aynı zamanda güvenlik elemanı olan kişilerinde devlette kadro alması sağlanacak. Özellikle adliye, havaalanı ve özel güvenlik elemanı olarak çalışan kişilerin kadroya geçişişi sağlanacak. İşçilerin kadroya geçişi ile ilgili birçok değişiklik yapılırken, çalışma şartlarından tatile kadar birçok düzenleme yapılacak.

 

DÜZENLEME GELİYOR

 

Yapılacak olan yeni düzenleme ile taşeron işçilerine birçok hak verilecek. Özellikle yıllık izinler, tatil günleri ve maaşlarda iyileştirme gibi düzenlemeler gelerek taşeron işçilerinin tüm hakları korunmuş olacak. Yapılacak olan yeni düzenleme ile aynı zamanda üniversite mezunu işçilere de yeni haklar verilecek. Verilecek olan bu haklar doğrultusunda hem devlete geçiş hızlandırılacak hem de görevde yükselme ve başka kadroya geçiş gibi haklar getirilecek. Devletin bu yapacağı düzenleme ile birçok taşeron işçisi rahata kavuşurken, hayat kalite standartları da yükseltilmiş olacak.

 

KADROYA GEÇİŞLER DEVAM EDECEK

 

Taşeron işçilerinin şimdilik 100 bin kişisi kadrolara geçirilirken, bu geçişlerin hızlı bir şekilde devam etmesi bekleniyor. Özellikle 2 milyona yakın işçinin kadroya geçirilmesi ile ilgili çalışmalar seçimlerden önce yapılmaya başlandı.
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları