logo

27 Eylül 2018

Taşerona Yasasında Kadro Verilmeyecek Kurumların Listesi Duyuruldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron düzenlemesinin dışında kalan kamu kurumları, taşerona kadro yasasında kadro verilmeyecek kurumların listesi, taşeron yasasında hangi kurumlara kadro verilmeyecek listesinin tümünü duyurdu.

Ülkemizde bilindiği üzere taşeron olarak istihdam etmekte olan işçilere kadronun verileceği duyurulmuştu.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da ilk aşama da 450 bin işçinin taşeron yasası ile kadro alacağını belirtmişti.

Buna göre ülkemizde toplam 900 bin civarı taşeron işçi bulunmakta olup bu işçilerin yarısı kamuya geçecek. Fakat geriye kalan işçiler taşeron olarak kamu kurumlarında istihdam etmeye devam edecek. Pekihangi kurumlara kadro verilmeyecek, taşeron düzenlemesini kapsamayan kamu kurumları nelerdir, taşeron yasasında kadro verilmeyecek kurumlar sorularının yanıtı sonunda verildi.

56 KURUMA KÖTÜ HABER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından taşerona kadro hakkında açıklama ve duyuru yapıldığında hangi kurumların kapsayacağı belirtilmişti ancak 5018 dışındaki özel bütçeli kurumların durumu hakkında her hangi bir bilgi verilmediği için 69 kurumda istihdam eden taşeron işçilere kadronun verilmeyeceği düşünülmekteydi. Bu kurumların bazılarına daha kadronun verilmesi uygun bulundu ancak halen çok sayıda kuruma kadro verilmeyecek. Buna göre toplam 56 kuruma taşeron yasası ile kadro verilmeyecek.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları