logo

12 Ocak 2016

Turkcell sms ile findeks kredi notu öğrenme

Kredi notunun önemini dile getiren onlarca yazı yazdık daha önce . Kredi notunuzu öğrenmenin bir kaç yolunu ve nasıl öğrenebileceğinizi anlattık. Findeks.com.tr den
ve bankaların internet şubelerinden kredi notunuzu öğrenebileceğinizden bahsettik.Dün açıklanan protokole göre bu yöntemlere yeni bir yol daha eklendi. Her geçen gün önemini arttıran findeks kredi notu, aynı zamanda sürekli bireyler için daha kolay ulaşılabilir hale geliyor.

Türkcell ve kredi kayıt bürosu Findeks işbirliği ile hayata geçen yeni servisle sms ile kredi notunuzu öğrenebilmeniz mümkün hale geldi. Findeks kredi notunun ne olduğu daha önce Findeks Kredi Notu Nedir? yazımızda açıklamıştık. Türkiye’de ilk kez Turkcell kullanıcılarına sunulacak olan sms üzerinden kredi notu sorgulama ve başvuracağınız kredinin onaylanıp onaylanmayacağını tahmin edebilmenize yardım edecektir. Findeks kredi notunu sadece kredi kullanımı öncesinde değil karşılıklı güven duyulması gereken durumlarda( Örneğin ev kiralarken veya bir iş anlaşması öncesi) güven arttırıcı bir referans olarak da kullanabilirsiniz. Kişisel borç durumunuzu ve borçlarınızı düzenli ödeme geçmişinizin kaydı olarak güven arttıracaktır.

Turkcell ile Sms ile kredi notunuzu sorgulamak

Kredi notunu öğrenmek isteyen Turkcell’lilerin tek yapması gereken, TC Kimlik numarasını ve doğum yılını aralarında boşluk bırakarak 1122 ‘ye sms göndermek. Bu bilgiler doğrultusunda bir önceki kredi notu, mevcut kredi notunuzu ve kredi notu seviyenizi (Yüksek Kredi notu, ortalama kredi notu düşük-kötü kredi notu.) sms olarak kullanıcıya ulaşacaktır. Kredi Notunun kaç olması gerektiği ile ilgili detaylı bilgiyi Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. Kişinin cep telefonu numarası ve tc kimlik numaralarını eşleştirerek gerçekleştirilerin kredi notu sorgulama işlemi ise 9 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Kaynak : Turkcell Medya

Etiketler:
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları