logo

12 Ocak 2016

Turkcell SMS ile Kredi Notu Sorgulama

Turkcell SMS ile Kredi Notu Sorgulama Son zamanlarda birçok vatandaşımızın dilinde kredi notunu nasıl öğrenebilirim sorusu dolanmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan ve tüm bankaların ortaklaşa erişebildikleri kredi notu kısaca kişinin bankalara karşı olan ödeme tablosunu gösterir. Eğer tüm ödemelerde eksiksiz ve günü gününe düzeli bir ödeme yapıldıysa kredi notu iyi çıkacaktır. Aksi takdirde kötü çıkacak ve banka ile olan ilişkilerde kısıtlamalara yol açacaktır. Örneğin kredi kullanamama, kredi kartı alamama gibi durumlar ortaya çıkacaktır.

Kısaca bankalar ile ilişkilerde kilit noktası olan kredi notu nasıl öğrenilir? Kredi notunu öğrenmenin birden çok alternatifi bulunmaktadır. Bu alternatifler arasında en kolay ve hızlı olanı Turkcell sms ile kredi notu sorgulama yöntemidir. Kredi ayıt Bürosu ile Turkcell arasında imzalanan anlaşma neticesinde artık kredi notu tek bir kısa mesaj ile öğrenilebilmektedir. Turkcell’den yapılan açıklamaya göre artık tüm müşterileri dilerse tek bir kısa mesaj ile Findeks notunu öğrenebiliyor.

Bu hizmet sayesinde özellikle kredi çekmek üzere olan fakat başvurusunun olumlu veya olumsuz sonuçlanacağı hakkında fikir sahibi olmak isteyen Turkcell müşterileri kısaca kredi notlarını öğrenerek genel bir bilgi sahibi olabilmektedir. Turkcell sms ile kredi notu sorgulama için cep telefonlarından kısa mesaj bölümüne girip metin kısmına “ T.C. Kimlik Numarası ve Doğum Yılı” bilgileri aralarında boşluk bırakılarak yazılıp “112” ‘ye gönderilse yeterli olmaktadır. 9 TL karşılığında gönderilen kısa mesaja binaen kişinin kredi notu ile ilgili bilgiler cevap olarak cep telefonuna gelmektedir.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları