logo

06 Şubat 2016

Vücut geliştirme bir spordur ve uzmandan öğrenilmelidir

vucut-gelistirmeVücut geliştirme bir spordur ve uzmandan öğrenilmelidir

Toplumun yaşam tarzının zamana bağlı değişimi ile birlikte yemek yeme alışkanlıklarımız da değişti. Buna bağlı olarak özellikle son yıllarda sıkça duyduğumuz obezite sorunu ortaya çıkmış bulunmaktadır. Televizyonlarda dahil her yerde uzmanlar obeziteye karşı mücadele hakkında konuşa dursun, bir başka önemli sorun ise, kilo alımıyla birlikte vücut geliştirme salonlarına yönelen insanların yanlış yönlendirilmeleri olmuştur.

Özellikle gidilen ‘‘merdiven altı spor salonu’’ diye tabir edilen yerlerde yanlış yönlendirilen genç ve orta yaşlı kişiler kendilerine yazılan yanlış programlar sorunu sıkça sakatlıklarla karşılaşmaktadır. Gerekli eğitimi almadan sadece ticari amaç giderek açılan salonlarda, özellikle gençleri yanlış yönlendiren sözde hocalar kişinin boy kilo endeksine bakmaksızın diyet programları hazırlamaktadır.

Bunun yanına bir de eklenen yanlış kas yapım çalışmaları ile kalıcı sakatlıklar oluşabilmektedir. Gençlerin vücut geliştirme heveslerinden yararlanarak bu işi tam anlamıyla ticari amaca döken yerler ise, bu kişilere kendi yaptıkları ya da aldıkları kalitesiz besin takviyelerini fahiş fiyatlardan satarak metabolizmalarına geri dönüşü olmaz zararlar vermektedir.

Bu sorunları yaşamamak için özellikle ailelere büyük sorumluluk düşüyor. Sorumluluğumuzda ki gençlerin ne yaptığından haberdar olmanın asıl görevimiz olduğunu unutmamalıyız. Bunun dışında ise vücut geliştirmenin gerçek bir spor olduğunu unutmadan güvenilir, alanında uzman kişilerin işlettiği spor salonlarını tercih etmeliyiz.

 

Etiketler:
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları