logo

10 Ocak 2016

wetransfer nasıl kullanılır

Wetransfer, herhangi bir sunucu ya da barındırma alanı gerektirmeksizin kendi mailinizden gönderiyormuş gibi başkasının mailine 2 GB’a kadar mail gönderebilmenizi sağlayan mail ve dosya transfer sistemidir.
Kısaca WeTransfer, ücretsiz büyük boyutlu dosya paylaşım servisidir. Amsterdam merkezli olan WeTransfer, 2009 yılından beri hizmet vermektedir. 2 GB büyüklüğüne kadar dosya yüklemenizi sağlayan servis, kolay erişim ve ara yüz tasarımı ile kullanıcıları kendine bağlamasını başarmıştır.
Üstelik, Türkçe dil desteği olan WeTransfer ile yapmanız gereken tek şey, paylaşacağınız video, resim veya dosyalarınızı seçip, yüklemek. Unutmadan söyleyelim, dosyalarınızı barındırma servisi değil, dosya paylaşım servisi olarak daha baskın bir yayını görünüyor. Dosyalarınızı barındırma süresi, 14 gün olup paylaşmak istediğiniz arkadaşınızın e-posta adresini girerek aynı zamanda haberdar etmiş oluyorsunuz.
Rahatsız edici reklamların olmaması gözümüzden kaçmıyor lakin küçük bir ayrıntı verelim, sitenin anasayfasın da ki arkaplan resimlerini gelir amaçlı kullanıyorlar yani görmüş olduğunuz resimleri, reklam vermek isteyenlere farklı alternatif sunarak hem büyük boyutlu reklam verme imkanı sunuyor hem de kullanıcıları rahatsız edecek görsellikten uzak duruyor. Sitenin prestijine artı kattığını söylenebilir. Kısacası reklam almaya iterek kazandıklarını görülmektedir.
wetransfer
Bu kadar meşhur olma sebebi ise kullanımı tamamen zahmetsiz ve amaca yönelik olması. Diyelim birine 300 mb boyutunda bir dosya göndermeniz gerekiyor. Mail ile zaten imkansız. Dropbox gibi karmaşık gelebilecek şeylerle de uğraşmak istemiyorsunuz. O zaman WeTransfer imdadınıza yetişiyor.
İnternet sayfasına girdiğiniz zaman sizi Şartların ve Koşulların bulunduğu bir ekran karşılıyor. Katılıyorum dediğiniz zaman dosya eklemenizi isteyen ekarn geliyor. Buradan dosya ekle seçeneğini kullanarak bilgisayarımızdan göndermek istediğimiz dosyayı buluyoruz. Bu dosyaların 2 GB boyutunu geçmemesi lgerekiyor.
Dosyamızı seçtikten sonra göndermek istediğimiz kişinin mail adresini ve kendi mail adresimizi yazıyoruz. Dilersek en alttaki mesaj seçeneğinden bir mesaj oluşturabiliyoruz. Eğer birkaç kişiye yollamak isterseniz, alt kısımdaki paylaşım işareti düğmesinden direk link olarak elde edebiliyorsunuz dosyalarınızı. Bu şekilde birden çok kişiye bir indirme linki oluşturabilirsiniz.
Ancak şunu unutmamak gerekir. WeTransfer 7 günden uzun süre tutmuyor dosyaları. Ancak bana 2 gb ve 7 gün yetmiyor derseniz, aylık 10 Dolar gibi bir fiyata daha çok imkana sahip olabilirsiniz. Bu fiyatın içinde 50 gb’lık bir depolama alanı bulunuyor. Bu sayede gönderdiğiniz dosyaları saklayabiliyor ve istediğiniz zaman tekrar gönderebiliyorsunuz. Ayrıca 2 gb olan alan WeTransfer Plus ile 10 gb’a yükseliyor.

Kaynak: http://wetransfer.nedir.com/#ixzz3wsTraU4e

Etiketler:
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
barbi oyunları